wtorek, 27 września 2011

Najlepsze książki o budowaniu dobrych relacji z psem i szkoleniu.

Moją ulubioną książką jest "Pozytywne szkolenie psów" Pameli Dennison. 
Autorka porusza najważniejsze tematy dotyczące psiej psychiki oraz dobrej komunikacji z czworonogiem. Pamela opisuje, dlaczego lepiej przyglądać się, co motywuje psa do działania, jakie ma on potrzeby i wykorzystywać te informacje podczas kontaktu z nim, zamiast wchodzić na drogę konfrontacji.
Bardzo przejrzyście obrazuje stany emocjonalne psów oraz tłumaczy jak sobie z nimi radzić.
W książce zgłębimy również tajniki sygnałów uspokajających, jakie nasz pupil wysyła do innych stworzeń i do nas.
Polecam!
Cena: ok. 39 zł

 "Ja albo mój pies" Victoria Stilwell 
Victoria jest moim zagranicznym autorytetem w dziedzinie szkolenia psów. Behawiorystka prowadzi również program o tym samym tytule. Emitowany jest on na kanale TVN Style.
Autorka opisuje, że przyczyną nieporządanego zachowania pupila są najczęściej  jego właściciele. Tłumaczy, jak wielki wpływ na czworonoga ma sposób komunikacji z nim. Jak ważną rolę odgrywa tonacja głosu, gestykulacja czy manewry własnym ciałem. Victoria rozwiązuje problemy behawioralne również poprzez ustalenie zasad obowiązującym w ludzkim świecie.
Poradnik czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Styl wypowiedzi Victorii jest jasny i zrozumiały.
Polecam!
Cena: ok. 39zł

OBOWIĄZKOWE LEKTURY dla każdego właściciela psa  - autorem jest mój największy polski autorytet w dziedzinie szkolenia psów oraz zoopsychologii. Każda z tych książek kosztuje ok. 20 zł, więc wydatek 60 zł na najlepsze polskie psie-poradniki to nie majątek :)
Pan Jacek Gałuszka przedstawia:   :)  

 
Nauka przywoływania może mieć formę świetnej zabawy, a nie nudnego szkolenia! :) 

 
Za większość niewłaściwych zachowań pupila odpowiada nieodpowiednia rakcja jego właściciela. Autor tłumaczy korelacje między tymi dwoma czynnikami, a także sposoby na rozwiązanie problemu.

Ciekawe i skuteczne ćwiczenia na naukę chodzenia na luźnej smyczy. 

Polecam gorąco wysztkie pięć książek, które powinny znaleźć się w biblioteczce każdego miłośnika psów.
Nic tylko kupić książki i zgłębić "tajniki" psiej psychiki siedząc w wygodnym fotelu, popijając gorącą herbatę :) Miłej lektury!
M. Zawadzka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz