poniedziałek, 10 października 2011

Zoopsychologia

W zeszły weekend (8-9.10.11) rozpoczęłam dokształcanie na Europejskim Studium Psychologii Zwierząt i Wiedzy Praktycznej pod Warszawą jako Zoopsycholog.
"Zoopsycholog to specjalista od relacji człowiek-zwierzę towarzyszące
Jest doradcą, który pomaga właścicielowi zwierzęcia towarzyszącego tworzyć satysfakcjonującą dla obu stron relację pomiędzy nim a zwierzęciem, oraz usunąć lub zredukować niepożądane, niepokojące zachowania zwierzęcia, na które skarży się właściciel.
Nazwa zawodu zoopsycholog została przyjęta umownie. Kurs na zoopsychologa obejmuje nie tylko psychologię psów i kotów, ale także psychologię ludzką, ze szczególnym uwzględnieniem technik komunikacji interpersonalnej, studia komunikacji człowiek-zwierzę i relacji rodzina/zwierzę oraz różne metody terapii (behawioralne, poznawcze, systemowe, medycyna naturalna).
 Jedynym oficjalnie uznawanym w Polsce dokumentem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie zoopsychologa jest zaświadczenie na druku MEN."
żródło: http://zoopsychologia.ovh.org/zoopsycholog.htm

Mam nadzieję, że zdobywana wiedza i doświadczenie podczas nauki, pomogą mi jeszcze lepiej pomagać właścicielom w zrozumieniu konkretnych zachowań swoich pupili oraz w rozwiązywaniu problemów behawioralnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz